Dla Wilczka


Śpiewnik  (wersja pdf)klik

Życie Św. Jadwigi Królowej- patronki naszego szczepuŻycie św. Franciszka z Asyżu
1181-1182
Przychodzi na świat w Asyżu jako syn Piotra Bernardone, chciwego i bogatego kupca sukien oraz pani Piki pochodzącej z Francji. Wzrastając, staje się młodzieńcem wesołym, inteligentnym, bardziej próżnym niż przywiązanym do pieniędzy, jest bardzo hojny dla przyjaciół i dla ubogich.
1202
W czasie wojny pomiędzy Perugią a Asyżem próbuje zrealizować swoje marzenie aby zostać rycerzem...  spotyka go los pokonanych.
1203
Po nieudanej przygodzie w roli rycerza spędza ROK W WIĘZIENIU w Perugii.  Ciężko chory wraca do domu.
1204
Długa i tajemnicza choroba,  osłabia jego ciało ale budzi ducha.
1205
Franciszek nie rezygnuje jednak ze swoich ambicji. Wyrusza znów na wojnę, ale w SPOLETO zatrzymuje go pewien SEN. Wraca do Asyżu głęboko zmieniony, z pragnieniem zostania rycerzem Chrystusa. Szuka samotności by móc rozmyślać i medytować. Pewnego dnia spotyka TRĘDOWATEGO, przełamuje się i DAJE MU POCAŁUNEK POKOJU
1205
Szuka miejsc odosobnionych, często przebywa w kościółku SAN DAMIANO. Modląc się przed UKRZYŻOWANYM, słyszy głos, który go woła i zaprasza, aby naprawił zrujnowany kościół.
1206
Nowy sposób życia ściąga gniew ojca, który prowadzi go przed biskupa, aby zmusić by wyrzekł się dziedzictwa i wszystkich dóbr.  FRANCISZEK ROZBIERA SIĘ, Z RADOŚCIĄ  SKŁADA SWOJĄ  UFNOŚĆ W RĘCE OJCA NIEBIESKIEGO.
1206 lato
Posłuszny słowom Ukrzyżowanego, zakłada  habit pustelnika i zaczyna naprawiać kościół św. Damiana , przepowiada także przybycie do niego Ubogich Pań.
1208
24 luty Słuchając Ewangelii ze święta  św. Macieja, postanawia przyjąć dosłownie wskazania, które Chrystus kieruje do Apostołów. Porzuca ubranie pustelnika, wkłada szorstką tunikę, przepasuje się sznurem i boso zaczyna głosić pokutę.
1209
Papież Innocenty III, upewniony przez sen,  pozwala im rozpocząć głoszenie pokuty.
1212
Niedziela Palmowa W nocy, osiemnastoletnia Klara, szlachcianka z Asyżu, ucieka z domu i dołącza do Franciszka oraz jego towarzyszy w PORCJUNKULI.
1219
Udaje się do sułtana, aby głosić mu Dobrą Nowinę,  ten przyjmuje go z wyszukaną gościnnością. Ujęty dobrocią Franciszka pozwala mu bez przeszkód odbyć pielgrzymkę po Ziemi Świętej.
1223
GRECCIO- Noc  Bożego Narodzenia Z miłości do dzieciątka Jezus, Franciszek wymyśla szopkę.
1224
15 września Na górze Alwernii ma wizję Ukrzyżowanego Serafina i otrzymuje STYGMATY.
1225
Odwiedza Klarę w klasztorze św. Damiana, ale ponieważ choroba, która go dotknęła, pogarsza się, zatrzymuje się tam i poddaje leczeniu. Niestety bez rezultatów. Pewnej nocy Pan pociesza go w cierpieniu obietnicą życia wiecznego. Następnego ranka układa PIEŚŃ SŁONECZNĄ.
1226 wrzesień 
Franciszek przeczuwa zbliżające się spotkanie z siostrą śmiercią, poleca się zanieść do Porcjunkuli. W czasie podróży zatrzymuje się, aby pobłogosławić Asyżowi.
Po błogosławieństwie synów każe położyć się nagim na gołej ziemi i oddaje swoją duszę Bogu. Jest wieczór, sobota 3 październikaJaskółki świętują, towarzysząc jego odejściu z tego świata.
1226 4 października 
Ciało Franciszka jest przetransportowane do Asyżu. Gdy kondukt mija kościół św. Damiana,  Klara żegna się z nim po raz ostatni.